פרנקל אלכסנדר - משרד עורכי דין

ייצוג משפטי יעיל, אמין ומקצועי

דיני עלייה והגירה
ייצוג בהליכי הסדרת מעמד מול משרד הפנים
תקיפת החלטות משרד הפנים בכל הערכאות
ניהול מו״מ מול משרד הפנים ללא הליך שיפוטי

Визы, гражданство и статус в Израиле

זמן קצר לאחר תום מלחמת העולם השנייה, שללא ספק, הותירה צלקת עמוקה בלבו של כל יהודי, העם, שעד עתה סבל ונרדף, מוצא מקלט נצחי בארץ הקודש.

בהיותה מתאבלת על ששת המיליונים שנספו בתאי הגז ובשדה הקרב, המדינה הצעירה מחוקקת את חוק השבות. מטרתו היא להסדיר זכויות עלייה של כל יהודי וקרובי משפחתו. הגדרה של קרובי משפחה שזכאים לעלות ארצה מצויה בסעיף 4א(א) לחוק, והם : ילד ונכד של יהודי, בן זוג של יהודי ובן זוג של ילד ושל נכד של יהודי. חשיבותו של חוק השבות הודגשה ע״י ביהמ״ש העליון פעמים רבות.

לדעתו של כותב שורות אלה, ישנה סימבוליות מיוחדת בכך שחוק השבות, בבואו להגדיר מי הוא זכאי שבות על פיו, מאמץ את אותה הגדרה, שאומצה ע״י הנאצים, שעה שהשמידו את קורבנותיהם.

המדינה רוצה להעניק מקלט לאותם אלה, שקשרו את חייהם בחיי העם הנרדף ויכלו לשלם על כך בחייהם.

בהמשך, בשנת 1952, חוקק חוק האזרחות, אשר במידה רבה, נועד להגן על אותם הערכים, עליהם מגן חוק השבות.

ככל הנראה , המחוקק ראה מול עיניו צורך מוסרי לעגן בחקיקה זכויות של האנשים שמכוח הנסיבות רואים את גורל עמנו כגורלם. לעולם חסד ומוסר גבוה הבדילו בין העם היהודי לבין רודפיו.

צוות משרדנו משוכנע: הערכים הללו לא איבדו מערכם, והם אקטואליים וחשובים לחברה ישראלית גם בימים אלה.

לעתים, רשויות המדינה, ובפרט משרד הפנים, אינם מבצעים את תפקידם ברוח החקיקה המאוזכרת לעיל, שמעניקה להם סמכות. חרף העובדה, שהחוקים הללו אמורים להוות מצפן בשעה של הפעלת סמכות. במרוצת השנים, אימצו פקידי משרד הפנים גישה מצמצמת, אשר לדעתנו אינה מתיישבת עם התכליות המוצהרות של חוק השבות וחוק האזרחות.

אנו עדים למקרים רבים, בהם אנשים שלכאורה זכאים למעמד בישראל, נתקלים ביחס חסר אמפטיה והבנה בסיסיים מצד הגורמים שאמונים על ביצוע הוראות החוק. ישנם מצבים , בהם התנגשות עם מערכת בירוקרטית דומה להתנגשות חזיתית בקיר בטון מוצק. תוצאות של התנגשות זאת טראומטיות יתר על המידה.

מאחורי כל מקרה ומקרה בו המערכת, תוך שהיא מכתירה את עצמה לשומר סף כל יכול, נוהגת באכזריות ושרירותיות, מסתתרת הפרה בוטה של זכויות הפרט המוגנות בחקיקה הנ״ל ובחקיקת יסוד.

המצב נוצר בעקבות הפקדת סמכות רחבה בידי הפקידים (ע״י המחוקק), ולעתים רחבה מדי.

במה מדובר ומי הוא הנפגע המצוי? להלן אביא דוגמאות מעטות על פני רבות שקיימות:

  • הקבוצה הראשונה שפגיעה היא אנשים שמסיבות שונות מתקשים להוכיח את קיומם של שורשיהם היהודיים. תופעה זו מוכרת בעיקר בקרב יוצאי ברית המועצות לשעבר. הרבה אנשים בסמיכות זמנים למלחמת העולם השמידו מסמכים שיש בהם כדי להוכיח את יהדותם. זה נעשה משיקולים של רצון לשרוד ולדעתנו קשה לשפוט על כך.
  • קבוצה לא פחות פגיעה מרכבת מאנשים שבחרו (בהיותם אזרחים ותושבים של מד״י) להינשא ו/או לחיות חיים משותפים עם בני זוג זרים. ישראלי שבחירת לבו אזרחית של מדינה אחרת, עובר הליך ארוך, סבוך ולעתים מייאש כדי להסדיר את מעמדה בארץ באופן הדרגתי. הליך זה מתנהל על פי שני נהלים רלוונטיים שמשרד הפנים קבע על סמך הוראות חוק האזרחות וחוק הכניסה לישראל .
  • ילדים של אזרחי ישראל שנולדו בחו״ל ונאלצים לעבור בדיקה גנטית לסיווג רקמות (בדיקת אבהות) כדי להוכיח את מה שברור לכולם – כי אביהם הוא אביהם.

שגיאות מצערות בטיפול בבקשות מסוגים המתוארים, מביאות לסבל של אזרחים תמימים, גירושים לא חוקיים מן הארץ, ועוד שורה של הפרות זכויות אדם מקוממות.

למשרדנו ניסיון רב שנים בדיני הגירה והסדרת מעמד בישראל, ואנחנו נשמח להעניק שירות אמין, יעיל ומקצועי לכל פונה.

תחומי עיסוק

בכל אחד מהנושאים הללו משרדנו צבר ניסיון רב שנים בייצוג לקוחות ובהסדרת מעמדם בישראל, הן במסגרת הטיפול בתיק מול רשות האוכלוסין וההגירה, והן במסגרת הליכים המתנהלים בבתי הדין ובבתי המשפט בכל הערכאות - כאשר יש צורך להגיש ערר, ערעור, או עתירה על מנת לבטל החלטה פוגענית של הרשות.

הסדרת מעמד לבן זוג זר של אזרח/תושב ישראלי

עלייה לארץ וקבלת אזרחות ישראלית

הסדרת מעמד עבור הורה קשיש בודד של אזרח ישראלי

קבלת מעמד תושב

קבלת אזרחות ישראלית עבור הורה של חייל בצה״ל

אשרות (ויזות) זמניות

קבלת אזרחות עבור אלמנתו של יהודי

קבלת אזרחות עבור נכד ונין של יהודי

אודות

Адвокат Александр Френкель сидит на стуле в синем галстуке и добродушно улыбается, скрестив руки на колене

פרנקל אלכסנדר

עו”ד ומייסד המשרד

משרדנו הוקם בשנת 2008 ורואה כחובתו לשמור על רמת מקצועיות, אמינות וזמינות ללקוח בסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל ובעולם.

מייסד המשרד, עו״ד פרנקל אלכסנדר (חבר לשכת עורכי הדין משנת 2008) וכל צוות המשרד רואים את דרכם בעריכת דין לא רק כעיסוק לשם יצירת הכנסות , אלא גם כדרך להיות אנשים אכפתיים לכאב הזולת ולתרום לחברה בה אנו חיים כדי שתהיה טובה וחיובית יותר.

משרדנו מתמחה בדיני הגירה והסדרת מעמד בישראל, בעסקאות נדל”ן ומיסוי מקרקעין. כמו כן, למשרד יש מחלקה העוסקת בתחומים מסוימים של משפט פלילי.

בנוסף לניסיון וידע רבים בתחומי התמחות המשרד, אנו ממשיכים וביומיום מעשירים ומעמיקים אותם , כדי להעניק לציבור הלקוחות שלנו ייצוג משפטי יעיל, בלתי מתפשר ולעמוד על דרישות הרף הגבוה שהצבנו לעצמנו.

משרדנו מייצג את שולחיו בבתי משפט בישראל ובמדינות אחרות בכל הערכאות. נוסף על כך , אנו מעניקים ליווי משפטי מלא מול רשויות המדינה בענייני הסדרת מעמד בישראל ומייצגים בענייני מקרקעין ומיסוי מקרקעין מול כל הרשויות המוסמכות לטפל, תוך עמידה נוקשה על זכויות מרשינו.

בכל יום אנו שמחים לגלות דברים חדשים שהם מעבר לתוכן יבש של החוקים, תקנות, פסקי דין , נהלים וחוזרים – אלה שממלאים בהרגשת שייכות ושליחות אשר צומחים מעזרת זולת ויכולת להשפיע כדי להפוך את חיי הלקוח לטובים יותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקורות

יסודיות הגישה

מייסד המשרד מתנגד  מושבע של תרבות הדילטנטיות שלמרבה הצער משתרשת יותר ויותר בחיי החברה הישראלית ובעולם העסקים שלה. תחום המשפט אינו יוצא דופן. לדעתנו נשקפת ירידת ערך מצערת הן במקצועיות הגישה לסוגיות משפטיות והן בפרסום שירותים משפטיים.

מרחב תקשורתי שאינו מצונזר, ושיח ברשתות החברתיות שלעתים אינו מכבד את הצרכן , מספקים המון מידע שגוי אשר בסופו של דבר גורם לבלבול רב בקרב הציבור שלרוב אינו בקי בו.

יסודיות הגישה, לשיטתנו, באה לידי ביטוי בחקר מתמיד של פסיקת בתי המשפט, היוצרת כללי התנהגות באולמותיהם, בחיזוק חשיבה יצירתית ובשיפור זמינות ללקוח. כל זה כדי להוות עבורו מגן בטוח מפני יריביו המשפטיים מכל סוג ומקור מידע אובייקטיבי ונגיש.

ניסיון מלמד כי הגישה היסודית היא תנאי בלעדיו אין, להתנהלות יעילה ומוצלחת מול בתי המשפט והרשויות.

כך לומדים לנצח.

ניסיון

כיצד מגדירים ניסיון?

האם ייתכן שעשיית דברים לא נכונים במשך 50 שנים של עיסוק בתחום כלשהו מבטיחה תוצאה טובה באמת?  דעתנו , שהתשובה לשאלה זו שלילית בהחלט.

אנחנו דוגלים בגישה שרק ביקורת עצמית מתמדת וניתוח עשייה, שנעשים באופן מקצועי ואובייקטיבי בונים תשתית להתקדמות נכונה ויעילה.

לימוד מטעויות (ורצוי מטעויות של אחרים), בשילוב עם רכישת ידע ומחקר, מובילים להישגים גבוהים ככל שהניסיון המוצלח נצבר בצורה נכונה.

צבירת ניסיון חיובי מעלה את אחוזי ההצלחה של המשרד ומבטיחה תוצאה מיטבית עבור הלקוח.

החלפת ידע בין אנשי הצוות, בניית קשרי עבודה פוריים עם מומחים בתחומים רלוונטיים, קיום ישיבות ביקורת וניתוח תוצאות של כל הליך והליך משפטי המנוהלים במשרד , תורמים גם הם ליצירת ניסיון יעיל.

לשיטתנו רק ניסיון יעיל מסוג זה יכול לשרת מטרות שמוצבות בפנינו ע״י הלקוח.

השגת תוצאה הטובה ביותר

נחשוב ביחד מהי השגת תוצאות מהיבט היעילות המשפטית?

כל תלמיד טוב יודע שלאותה בעיה במתמטיקה יכולים להיות מספר דרכי פתרון שונות ושכל אחת מהן היא טובה לקבלת ציון גבוה.

ברי , כי פסיקת ביהמ״ש אינה בגדר מדע מדויק כמו, למשל, מתמטיקה. להבדיל ממדעים מדויקים , אשר כל דרך פתרון בהם נחשבת לטובה, בעולם המשפטים, כל אחד מהפתרונות האפשריים , הוא בעל עלות כלכלית שונה, ערך רגשי שונה ולכן המטרה היא לא רק למצוא פתרון לבעיה , אלא לעשות זאת באופן מיטבי, תוך צמצום עלויות וטווחי הזמן המושקעים בהליך משפטי.

אנו משוכנעים, כי מציאת האסטרטגיה הנכונה מבין כלל האפשרויות העומדות בפני הלקוח, הינה בגדר השגת המטרה באופן מודע והיעיל ביותר.

רק ע״י ניתוח מעמיק ומקדים להליך משפטי ניתן למצוא מכלל האפשרויות, את אותה אחת, שתהא האפשרות הטובה ביותר מבחינתו של כל אחד ואחד מהלקוחות (כי לכל אדם נסיבות חייו הייחודיות).

מלאו את הטופס הבא וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי

077-717-7272

מלאו את הטופס הבא וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי

077-717-7272